Asistent vânzare

  • Afaceri și Finanțe, Comerț, Retail
  • Bihor, Oradea
  • 10 months ago
  • 5050 - 6000 lei net
  • Full time

Job Description

Asistent Vânzare Nutriționist

Lotus Mall Oradea

Poziții disponibile: 2 poziții full time + 1 pozitie part time

Important: Căutăm persoane pasionate de domeniul nutriției, interesate de o alimentație sănătoasă, de preferat, care au mai lucrat pe o poziție similară și au cunoștințe în domeniu.

Acceptăm și studenți/absolvenți la biochimie, nutriție, farmacie care pot lucra program 12/24 (o zi 12 h și apoi liber) și au experiență minimă în vânzare.

Compania angajatoare reprezintă cel mai mare retailer de suplimente nutritive la nivel internațional și unul dintre cei mai importanți producători în acest domeniu.

Oferta full-time:

  • • Pachetul salarial lunar variază între 5.000 – 6.000 lei net (compus astfel: fix 3.000 lei net + 600 lei tichete de masă + comision lunar 1.400 – 2.400 lei).

  • • Program de lucru flexibil 12/24 (o zi 12 h și următoarea liber); • Contract de muncă stabil, programe de training, bonusuri de performanță și fidelizare. Oferta part-time:

  • • Pachetul salarial lunar variază între 2.800 – 3.200 lei net (compus astfel: fix 1.850 lei net + 300 lei tichete masă + comision lunar 650 – 1.050 lei).

  • • Program de lucru flexibil 12/24 (o zi 12 h și următoarea liber, cu 6 - 8 ture/lună);

  • • Contract de muncă stabil, programe de training, bonusuri de performanță și fidelizare.

Key Responsibilities

Responsabilități:
• Activitate de consultanță pentru clienții plafarului din Mall;
• Încasare numerar, emitere bonuri fiscale, facturi etc.;
• Consiliază clienții în procesul decizional, prezintă suplimentele nutritive, ingredientele, proprietățile și cantitatea recomandată, conform necesităților formulate;
• Oferă clienților informații legate de acțiunile promoționale și serviciile de specialitate de care poate beneficia.
• Asigură expunerea produselor pentru vânzare: verifică prețul, respectă conceptul de merchandising, etc;
• Participă la recepția mărfurilor, gestionarea, inventarierea și asigurarea securității acestora.

Skill & Experience

Cerințe:
• Cunoștințe/studii în domeniul nutriției, biochimiei sau fitoterapiei;
• Experiența pe o poziție similară (consultant plafar, promoter, merchandiser, biochimist, nutriționist, vânzare parafarmaceutice etc.);
• Limba engleză nivel conversațional (se discută zilnic cu clienții din Mall în limba engleză).