Expert accesare fonduri europene, București, Sector 1

  • Afaceri și Finanțe, Analist financiar
  • Bucuresti, Bucuresti Sectorul 1
  • 1 month ago
  • 6050 - 7000 lei net
  • Full time

Job Description

Expert accesare fonduri europene, București, Sector 1 - Emasconsulting.com

Postul presupune activitati de consultanta cu privire in special la programele de finantare POR, PNDR, HG 807, dar nu numai ​​​si realizarea documentatiei specifice (cereri de finantare si anexe), elaborarea si implementarea proiectelor europene in vederea obtinerii de fonduri nerambursabile.

Key Responsibilities

Responsabilitati principale:

• Elaborare, scriere si depunere cereri de finantare:
• Identifica oportunitatile de finantare nerambursabila;
• Evalueaza eligibilitatea potentialilor clienti;
• Consiliaza clientii si partenerii/furnizorii acestora in vederea emiterii/obtinerii documentelor necesare intocmirii dosarelor de finantare;
• Intocmeste documentatiile specifice in vederea obtinerii finantarii nerambursabile precum: cereri de finantare, planuri de afaceri, analize financiare, alte documente prevazute in ghidul solicitantului;
• Realizeaza activitati de consultanta specifice evaluarii si contractarii proiectelor: intocmirea si verificarea cererilor de clarificari, vizite de lucru la sediile beneficiarilor/ finantatorilor/ alte institutii.

Implementare proiecte:
• Asigura managementul implementarii proiectului (planificare, organizare, monitorizare si control);
• Asigura comunicarea si managementul relatiilor cu clientii si institutiile finantatoare pe parcursul implementarii proiectelor;
• Intocmeste dosarele de achizitii plata si/sau rambursare precum si alte documente specifice
implementarii proiectului (notificari, rapoarte, acte aditionale etc).

Skill & Experience

  • Minim 5 ani în consultanță fonduri europene.