Specialist recrutare junior, București

  • Afaceri și Finanțe, Resurse umane
  • Bucuresti, Bucuresti Sectorul 1
  • 3 months ago
  • 3050 - 4000 lei net
  • Full time

Job Description

Cautam un coleg nou pasionat/pasionata de Resurse Umane.

Beneficii

• Salariu o data pe luna
• Tichete de masa 35 lei/zi
• Decont transport sau asigurare transport
• Prime de Paste si de Craciun.
• Tichete de vacanta si culturale oferite in functie de vechime
• Cafea, ceai, snacks.
• Mediu de performeri excelenti
• Teambuilding-uri anuale.
• Petreceri de Craciun si Secret Santa.
• Petreceri in la diferite locatii, Anual.

Key Responsibilities

Responsabilitatile postului:

• Recruteaza personalul mid-level(pickeri,manipulanti,mercantizori, soferi) si midle management(operatori facturare, asistent manageri, operatori call center) in functie de proiectele alocate
• Pregateste anunturile de angajare si le posteaza pe site-urile de recrutare(Ejobs, Bestjobs, Linkedin, OLX, Jobradar etc)
• Face selectia candidatilor si o prezinta Directului General
• Efectueaza mini-interviuri telefonice
• Planifica interviurile viitoare ale candidatilor cu sefii de departamente si/sau cu Directorul General
• Asigura procesul de Inductie
• Dezvolta imaginea firmei si o promoveaza si imbunatateste Cultura Organizationala.

Skill & Experience

Acesta/aceasta ar trebui sa detina urmatoarele aptitudini:

• Cunostiinte medii Excel,Word,Outlook, Power Point
• Experienta in Recrutare de cel putin 1 an
• Formari in Resurse Umane, indeosebi Recrutare, ar fi un plus
• Studii superioare in domeniile Sociologie, Psihologie, Administrare Afaceri sau in domeniul Resurselor Umane
• Dornic/dornica sa implementeze proiecte noi
• Rabdare cu oamenii
• Capacitate de organizare
• Fire comunicativa, politicoasa
• Rezistenta la stres, la mai multe proiecte de acelasi tip
• Capacitate de negociere
• Dornic/dornica sa dezvolte imaginea firmei