Inginer proiectant, București, Sector 1

  • Arhitectura și construcții, Inginer constructor
  • Bucuresti, Bucuresti Sectorul 1
  • 1 month ago
  • 5050 - 6000 lei net
  • Full time

Job Description

Inginer proiectant, București, Sector 1 - Emasconsulting.com

Realizarea de Memorii Tehnice in vederea obtinerii diferitelor avize specifice (CU, DTAC etc), studii de ​​​solutie, studii de fezabilitate, DTAC si DTOE, proiecte tehnice si detalii de executie

Elaborarea breviarelor de calcul Realizarea de antemasuratori, liste de materiale Elaborarea documentatiilor pentru procurarea de echipamente electrice si a materialelor necesare montarii acestora

Sustinerea proiectelor in comisii de avizare (daca va fi cazul)

Depunerea documentatiilor necesare si obtinerea autorizatiilor de la diferite institutii (daca va fi cazul)

Experienta in implementarea instalatiilor fotovoltaice constituie un avantaj

Postul presupune uneori deplasari in tara pentru preluarea informatiilor din teren si stabilirea solutiei tehnice.

  • Pachet salarial atractiv

  • Bonus de performanta

Key Responsibilities

Principalele responsabilitati vor fi:

  • Realizarea de Memorii Tehnice in vederea obtinerii diferitelor avize specifice (CU, DTAC etc), studii de ​​​solutie, studii de fezabilitate, DTAC si DTOE, proiecte tehnice si detalii de executie

  • Elaborarea breviarelor de calcul

  • Realizarea de antemasuratori, liste de materiale

  • Elaborarea documentatiilor pentru procurarea de echipamente electrice si a materialelor necesare montarii acestora

  • Sustinerea proiectelor in comisii de avizare (daca va fi cazul)

  • Depunerea documentatiilor necesare si obtinerea autorizatiilor de la diferite institutii (daca va fi cazul)

Skill & Experience

  • Experienta in implementarea instalatiilor fotovoltaice constituie un avantaj

  • Postul presupune uneori deplasari in tara pentru preluarea informatiilor din teren si stabilirea solutiei tehnice.

  • Experiență: Absolvent de Universitate Tehnica – Inginerie Electrica / Electrotehnica / Energetica / Instalatii

  • Experienta pe partea de ​​​​proiectare instalatii electrice (fazele SS, SF, DTAC, PT)

  • Cunostinte bune de AutoCAD sau alt soft similar Autorizatie de electrician ANRE - IV A - constituie un avantaj

  • Experienta in urmarirea proiectelor realizate

  • Capacitate de lucru individual, dar si in echipa

  • Eficienta ridicata de lucru in conditii de varfuri de activitate

  • Abilitati dezvoltate de comunicare